منو

شیوه‌های پرداخت

انواع روش‌های پرداخت اینترنتی را می‌توان در دو دسته‌بندی مجزا بررسی کرد که دسته‌‌ی اول شامل انواع روش‌های پرداخت الکترونیکی در سیستم پرداخت اعتباری و دسته‌ی دوم انواع روش‌های پرداخت الکترونیکی در سیستم پرداخت نقدی را شامل می‌شود.

روش‌های پرداخت در سیستم پرداخت کارت اعتباری

کارت اعتباری

کارت اعتباری یک سیستم پرداخت الکترونیک است که توسط موسسات مالی برای متقاضیان صادر می‌شود و این امکان را برای دارندگان خود فراهم می‌سازد تا از کارت اعتباری خود در پرداخت‌های اینترنتی و دستگاه‌های الکترونیکی بانکی استفاده کنند.

کیف پول الکترونیکی

کیف پول الکترونیکی یک سرویس اینترنتی است که با استفاده از آن می‌توان تنوع بی‌نظیری از پرداخت‌های اینترنتی، مانند خرید شارژ، خرید بسته‌ی اینترنت، پرداخت قبض و سایر تراکنش‌های آنلاین را به وسیله‌ی گوشی موبایل یا کامپیوتر مدیریت کرد. کاربرد در حقیقت کیف پول الکترونیکی، همان کیف پول جیبی است با این تفاوت که به جای وجه نقد، حاوی اعتبار الکترونیکی است.

انواع روش‌های پرداخت در سیستم پرداخت نقدی

پرداخت مستقیم

تراکنشی مالی که در آن صاحب حساب به بانک اجازه می دهد تا مبلغ مشخصی از حساب خود را بصورت الکترونیکی، برای پرداخت کالاها یا خدمات برداشت کند.

چک الکترونیکی

یک نسخه‌ی الکترونیکی یا نسخه‌ی نمایشی مانند چک‌های کاغذی است و تمامی اطلاعات درج شده روی آن با چک کاغذی برابر است. از جمله مزیت‌های چک الکترونیکی به نسخه‌ی کاغذی، می‌توان به قابلیت پیوند به اطلاعات نامحدود و سرعت معاوضه‌ی آن اشاره کرد.

پول الکترونیکی

پول الکترونیکی یا ارز دیجیتالی را می‌توان ارزش واحدهای پول دانست که به شکل الکترونیکی و غیر فیزیکی در بستر یک دستگاه الکترونیکی ذخیره می‌گردد.

کارت SVC

بهترین مثال این سیستم پرداخت الکترونیکی، کارت‌های هدیه‌ی بانکی با مبالغ مشخص است که می‌تواند بنا به نیاز دارنده‌ی آن، کاربردهای مختلفی داشته باشد.

کالا هایی که دیده اید !
فیلتر بر اساس شهر محصول
پارس جانبی
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
پارس جانبی